КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Славутицька міська організація
Меню сайту

Корисні посилання
Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України 
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України 
Федерація Профспілок України 
Відділ освіти виконавчого комітету Славутицької міської ради 
Міський методичний центр 

Форма входу


Календар
«  Липень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Пошук

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 22.08.2018, 10:27

Головна » 2018 » Липень » 26 » Переведення декретниці на іншу посаду можливе виключно за її згодою
13:26
Переведення декретниці на іншу посаду можливе виключно за її згодою

Питання щодо переведення працівників врегульовано нормами КЗпП.

Працівниця перебуває у відпустці по догляду за дитиною. На підприємстві її попросили написати заяву на переведення на іншу посаду. Чи має роботодавець турбувати працівницю під час відпустки?

Відповідають фахівці Управління Держпраці в Рівненській області.

Переведення на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згоди працівника, за винятком випадків, передбачених ст. 33 КЗпП України, та в інших випадках, передбачених законодавством.
Нагадаємо, ст. 33 КЗпП передбачає, що тимчасове переведення працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, допускається лише за його згодою.
У тероргані Держпраці підкреслили, що у вказаному випадку для переведення на іншу посаду має бути надана згода працівниці, зафіксована у письмовій заяві.
Щодо того чи може роботодавець турбувати працівницю під час відпустки по догляду за дитиною, у Держпраці зазначили, що ч. 3 ст. 2 Закону про відпустки передбачає тільки надання відпустки визначеної тривалості із збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги).

Джерело: ligazakon.net

Переглядів: 8 | Додав: adminslav | Рейтинг: 0.0/0
Профспілка працівників освіти і науки України © 2018
Створити безкоштовний сайт на uCoz