КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Славутицька міська організація
Меню сайту

Корисні посилання
Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України 
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України 
Федерація Профспілок України 
Відділ освіти виконавчого комітету Славутицької міської ради 
Міський методичний центр 

Форма входу


Календар
«  Листопад 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Пошук

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 27.04.2024, 05:26

Головна » 2015 » Листопад » 16 » Толерантний світ – гармонійний світ
12:50
Толерантний світ – гармонійний світ

16 листопада 2015 року - Міжнародний день терпимості (толерантності).

16 листопада 1995 року держави-члени ЮНЕСКО ухвалили Декларацію принципів терпимості. В 1996 році Генеральна Асамблея запропонувала державам-членам щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний день толерантності, приурочивши до нього відповідні заходи, орієнтовані як на навчальні заклади, так і на широку громадськість.

Кожен з нас повинен прагнути підтримувати принципи терпимості, взаємної поваги та мирного співіснування. Ми повинні бути завжди готові усувати стереотипи і спотворені уявлення і виступати на захист жертв дискримінації. У різних культурах поняття толерантності неоднозначне. Воно залежить від історичного досвіду народів: в англійській мові толерантність – це готовність і здатність без протесту сприймати особистість або річ; у французькій - повага до свободи іншого, його думок, поведінки, політичних і релігійних поглядів; у китайській бути толерантним - це припускати, виявляти великодушність щодо інших; в арабській толерантність-це пробачення, поблажливість, милосердя, м’якість, співчуття, терпіння; у персидській - терпіння, витривалість, готовність до примирення. В українській мові існують два слова з подібним значенням: «толерантність» і «терпимість». Частіше вживається слово «терпимість». Воно означає здатність, уміння миритися з іншою думкою, бути поблажливим до вчинків інших людей. 
Останнім часом поняття «толерантність» стало міжнародним терміном. Воно має особливий зміст, в основі якого-загальне значення цього слова в будь-якій мові Землі. Відображає сприйняття єдності людства, взаємозв’язку та залежності всіх від кожного й кожного від усіх, а також складається з поваги прав іншого й з утримання від того, щоб завдати шкоди іншому. Адже шкода, якої людина завдає іншим, є шкодою для всіх і для неї самої. У сучасному світі толерантність має бути моделлю взаємовідносин людей, народів, країн.

У цей Міжнародний день терпимості давайте підтвердимо ідею про те, що різноманіття, втілене в думках, віруваннях і діях, є цінним даром, а не загрозою, і будемо прагнути до створення більш терпимих громад, в житті яких вкорениться цей основоположний ідеал.


Заїка Наталія, методист центру

Переглядів: 313 | Додав: adminslav | Рейтинг: 0.0/0
Профспілка працівників освіти і науки України © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz