КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Славутицька міська організація
Меню сайту

Корисні посилання
Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України 
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України 
Федерація Профспілок України 
Відділ освіти виконавчого комітету Славутицької міської ради 
Міський методичний центр 

Форма входу


Календар
«  Березень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Пошук

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 28.04.2024, 10:42

Головна » 2019 » Березень » 19 » Відкрито проект МОП з питань оплати праці в Україні
09:24
Відкрито проект МОП з питань оплати праці в Україні

В Україні запроваджено дворічний Проект Міжнародної організації праці «Оплата праці в Україні: технічна допомога задля подолання заборгованості із заробітної плати, встановлення мінімальної заробітної плати та рівного винагородження», презентація якого відбулася нещодавно у Києві.

У презентації Проекту взяли участь експерти МОП – Маріоко Оучі та Олена Важинська, Сергій Савчук – Національний координатор МОП в Україні, Урядовий уповноважений з питань гендерної політики України, представники Міністерства соціальної політики України, Федерації профспілок України, організацій роботодавців, наукових установ тощо.

Відкрив захід Національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук, який охарактеризував комплекс проблем, що належить розв’язати в ході реалізації Проекту, який запроваджено завдяки наполяганням профспілок.

Презентували Проект Маріко Оучі, старший спеціаліст з питань умов праці та гендерної рівності Групи технічної підтримки з питань гідної праці та Бюро МОП для країн Центральної та Східної Європи, та Олена Важинська, програмний спеціаліст з питань міжнародних трудових стандартів, прав на робочому місці та гендерної рівності з Міжнародного навчального центру МОП.

Проект складається з трьох компонентів:

– подолання заборгованості з виплати заробітної плати,

– створення механізму встановлення мінімальної заробітної плати згідно з Конвенцією МОП № 131,

– забезпечення рівного винагородження за рівноцінну працю та скорочення гендерного розриву в оплаті праці.

Головною метою Проекту є забезпечення захисту заробітної плати шляхом удосконалення національної нормативної бази за допомогою соціального діалогу, зокрема, проект має скерувати тристоронніх партнерів на розв’язання проблем, порушених наглядовими радами щодо виконання Конвенцій МОП №№ 95, 131, 173, 100, 111.

Як очікується, станом на кінець періоду впровадження Проекту тристоронні партнери мають напрацювати заходи з вирішення зазначених проблемних питань заробітної плати та розпочати їх реалізацію.

Стратегія надання технічної підтримки по кожному компоненту Проекту побудована на чотирьох елементах:

комплексна нормативна підтримка шляхом узгодження заходів на виконання рекомендацій Адміністративної ради МОП та подальших коментарів Комітету експертів із застосування Конвенцій та рекомендацій;

науково-обґрунтоване стратегічне консультування на основі статистичних даних із розбивкою за статтю та тематичного аналізу заробітної плати, а також використання досвіду східноєвропейських країн щодо вирішення питань, пов’язаних із заробітною платою;

формування знань і розбудова спроможності соціальних партнерів шляхом проведення семінарів/тренінгів на різних рівнях (національному, галузевому, локальному);

сприяння веденню соціального діалогу з метою пошуку механізмів розв’язання проблем, що стосуються заробітної плати.

Переглядів: 237 | Додав: adminslav | Рейтинг: 0.0/0
Профспілка працівників освіти і науки України © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz