КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Славутицька міська організація
Меню сайту

Корисні посилання
Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України 
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України 
Федерація Профспілок України 
Відділ освіти виконавчого комітету Славутицької міської ради 
Міський методичний центр 

Форма входу


Календар
«  Листопад 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Пошук

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 19.11.2017, 06:11

Головна » 2017 » Листопад » 6 » Чи потрібно для отримання відпустки без збереження зарплати чітко зазначати, які саме сiмейнi обставини виникли?
16:27
Чи потрібно для отримання відпустки без збереження зарплати чітко зазначати, які саме сiмейнi обставини виникли?

У статті 25 Закону «Про відпустки» 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР перелічено обставини, за яких працівнику обов’язково на його бажання надається відпустка без збереження зарплати.

За статтею 26 Закону за сімейних обставин та з інших причин працiвниковi також може надаватися відпустка без збереження зарплати на термін, обумовлений угодою мiж працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більш як на 15 календарних днів на рік.

Для одержання такої відпустки працівник у заяві на ім’я роботодавця про надання відпустки має зазначити сiмейнi або iншi обставини, що спричинили потребу у вiдпустцi. Перелік цих причин законодавством не встановлено, оскільки їх важливість залежить вiд конкретних обставин, що можуть скластися в життi того чи іншого працівника. А отже, рішення надавати чи не надавати працiвниковi з тієї чи іншої причини таку відпустку належить до компетенції роботодавця.

Джерело: редакція журналу «Довідник кадровика»

Переглядів: 6 | Додав: adminslav | Рейтинг: 0.0/0
Профспілка працівників освіти і науки України © 2017
Створити безкоштовний сайт на uCoz