КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Славутицька міська організація
Меню сайту

Корисні посилання
Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України 
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України 
Федерація Профспілок України 
Відділ освіти виконавчого комітету Славутицької міської ради 
Міський методичний центр 

Форма входу


Календар
«  Січень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Пошук

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 21.05.2024, 11:51

Головна » 2022 » Січень » 31 » Як захистити свої дані в Інтернеті
13:06
Як захистити свої дані в Інтернеті

Українці щодня користуються Інтернетом – це зручно та швидко. Але водночас не варто забувати про особисту безпеку в Інтернеті. 

У Міжнародний День захисту персональних даних, який відзначають 28 січня, подаємо 5 основних порад від Мінцифри, як себе убезпечити у мережі.

1. Не надавайте своїх даних 

Нікому. В інтернеті чимало заманливих пропозицій: «Саме ваш номер може виграти приз». Бачили таке? Або вам телефонували чи надсилали смс-повідомлення з подібним змістом. Не ведіться, у більшості – це шахраї. Вони попросять у вас пароль від банківської картки, номер телефону або ще щось. Найкращим варіантом буде припинити розмову, навіть якщо пропозиція буде дуже заманлива.

2. Перевіряйте інформацію

Не поширюйте новини із занадто гучними заголовками. Можливо, це фейк. Перевірте: спитайте в знайомих, які розбираються в темі, або перегляньте новинну стрічку інших сайтів. Також не менш важливо перевіряти інформацію, якщо вас просять пожертвувати гроші на якусь операцію чи зробити репост посту із новиною подібного змісту. Пам’ятайте, шахраї часто видають себе за благодійників.

3. Захищайте паролі

Щодня користуєтесь Facebook або сплачуєте в інтернеті? Благаємо, тільки не кажіть, що використовуєте один пароль усюди. Міняйте паролі з певною частотою, радимо використовувати для цього спеціальні менеджери паролів (приміром, 1password, LastPass або KeePass). Зберігайте паролі в надійному місці, а краще – запам’ятовуйте.

4. Використовуйте двохфакторну автентифікацію

Google, Facebook, Instagram постійно пропонує налаштувати подвійне підтвердження входу? Погоджуйтеся! Це не страшно: окрім паролю, вам зателефонують або надішлють код, так ваші дані в соцмережах будуть ще більш убезпечені. До речі, завершуйте сеанс одразу після виходу із соцмережі. 

5. Користуйтеся офіційними програмами

Перевіряйте програми, які завантажуєте – радимо з офіційних джерел. Офіційні програми проходять перевірку на наявність фішингу – несанкціонованого збору та передачі даних. Тож, користуючись саме офіційним програмним забезпеченням, ви будете певні, що не заразите комп’ютер чи смартфон якимось вірусом. Також радимо використовувати лише перевірені мережі Інтернет-з’єднання.

І пам’ятайте! 

Якщо захиститися від зловмисників не вдалося і шахрайство стало доконаним фактом, потрібно терміново діяти. Якщо мова йде про крадіжку авторизаційних даних, насамперед потрібно змінити паролі і включити додаткові засоби захисту, якщо вони не були активовані.

Якщо вкрадені скани документів або інша конфіденційна інформація, яка може стати причиною серйозних проблем, негайно зверніться до правоохоронних органів, кіберполіції, детально вказавши в заяві подробиці злочину. Навіть якщо поліція відразу не зможе нічого зробити і зловити зловмисників на гарячому, в подальшому у вас будуть незаперечні докази непричетності до оформлення кредиту або скоєння злочинів від вашого імені.

Бережіть себе і свої персональні дані! 

Відділ технічного забезпечення та захисту інформації

Переглядів: 91 | Додав: adminslav | Рейтинг: 0.0/0
Профспілка працівників освіти і науки України © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz